Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie - Wyjazd integracyjno – edukacyjny dla Rodzin Zastępczych z terenu Powiatu Parczewskiego

Informacje

Pomoc na kontynuowanie nauki

Młodzież

Szczęśliwa rodzina

Rodzina

Wyjazd integracyjno – edukacyjny dla Rodzin Zastępczych z terenu Powiatu Parczewskiego

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej jakim jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie w ramach promocji idei rodzicielstwa zastępczego oraz podziękowania Rodzicom Zastępczym za ich pracę przygotowania dziecka do samodzielnego, dorosłego życia oraz za miłość i dobro, którymi obdarzają swoich podopiecznych zorganizował w dniu 14 czerwca 2024 roku dla Rodzin Zastępczych z terenu Powiatu Parczewskiego oraz dzieci w nich umieszczonych wyjazd integracyjno – edukacyjny do Kazimierza Dolnego. Wyjazd integracyjno-edukacyjny został zorganizowany w ramach realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Parczewskim na lata 2024-2026. W wyjeździe integracyjnym wzięło udział 47 osób w tym 11 rodzin zastępczych z dziećmi w nich umieszczonych, oraz dwóch koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej i pracownik socjalny Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie.

Uczestnicy wyjazdu integracyjnego odbyli podróż -rejs statkiem po Wiśle. Rejs jest jedną z wielu atrakcji  w Kazimierzu Dolnym,  rejsy odbywają się one codziennie -przez cały okres żeglugowy. Statek wypłyną z portu w Kazimierzu Dolnym i płyną do „Krowiej wyspy”, mijając po drodze stare kamieniołomy oraz Męćmierz. Rejs trwał 60 minut. Flota liczy 5 statków, w tym 3 stylizowane na statki stare. W Kazimierzu Dolnym równolegle do biegu Wisły ciągnie się Bulwar Nadwiślański. Jest to urokliwe miejsce zarówno do spacerów, przejażdżek rowerowych, jak i wypoczynku. Bulwar biegnie od ulicy Krakowskiej z okolic promu z Janowca do okolic Spichlerza pod Żurawiem przy ulicy Puławskiej. Trakt liczy 4 kilometry długości. Rodziny biorące udział w wyjeździe w ramach integracji rodziny zastępcze wraz z dziećmi udały się do  Restauracji „ Austeria Kazimierska” na pyszny obiad przy bulwarach. Najpiękniejsze zakątki Kazimierza Dolnego przedstawia grupie Pani przewodnik, oraz odbyła się przejażdżka meleksami po urokliwych uliczkach z wysłuchaniem audiobooka o zabytkach miasta. Uczestnicy przeszli częścią Wąwozu Korzeniowy Dół, który jest najciekawszym wąwozem okalającym Kazimierz Dolny. Podczas zwiedzania uczestnicy korzystali z licznych atrakcji miasta kupując pamiątki z podroży, dzieci chętnie kupowały słodycze i lody, był czas na pamiątkowe zdjęcia, oraz  czas na integrację dzieci i młodzieży. Na zakończenie wyjazdu grupa uczestników udała się do restauracji McDonald’s, przygotowane zestawy zostały opłacone przez Organizatora.

Głównym celem wyjazdu była integracja wszystkich rodzin zastępczych, skorzystanie z miłej formy spędzenia wolnego czasu, poznanie walorów edukacyjno- historycznych a także pogłębienie więzi między rodzinami i ich członkami. Mamy nadzieję, że dzień ten długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

Autor: Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej- Agnieszka Siepsiak