Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie - Spektakl teatralny pt. ,,NIEMY KRZYK”

Informacje

Pomoc na kontynuowanie nauki

Młodzież

Szczęśliwa rodzina

Rodzina

 • Kontakt

  Powiatowe Centrum Pomocy
  Rodzinie w Parczewie
  ul. Szpitalna 2A
  21-200 Parczew
  tel./fax. 83 355 15 80
  EPUAP: PcprParczew/SkrytkaESP

   

   

 • Napisz do nas

Spektakl teatralny pt. ,,NIEMY KRZYK”

INFORMACJA

Spektakl teatralny pt. ,,NIEMY KRZYK”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie w dniu 11 marca 2020 r w ramach realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Działań Profilaktycznych w Powiecie Parczewskim na lata 2014 – 2020. zorganizowało dla dzieci i młodzieży z trzech szkół podstawowych z terenu Powiatu Parczewskiego (uczniowie klas IV-VIII) tj. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie i Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie spektakl teatralno – profilaktycznego z zakresu przeciwdziałania przemocy pt. ,,NIEMY KRZYK”. Przedstawienie odbyło się na terenie każdej z w/w placówek. W spektaklu wzięło udział 370 dzieci i młodzieży.

Spektakl dotykał problemu wartości. Uświadamiał jak ważna w życiu człowieka jest miłość, przyjaźń, tolerancja oraz szacunek do drugiego człowieka. Pokazał jak kluczową rolę w kształtowaniu osobowości dziecka spełnia rodzinny dom i obecna w nim miłość. Prezentował jak radzić sobie ze zjawiskiem przemocy wśród najbliższych i gdzie szukać pomocy. Spektakl dodatkowo porusza problem braku tolerancji wobec innych.

Celem zorganizowanego spektaklu było podnoszenie świadomości społecznej i wiedzy w zakresie zachowań, relacji i działań, które są przejawami przemocy w rodzinie oraz zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom w szkołach oraz w ich otoczeniu.

Autor: Aneta Szczygielska