Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie - Wolontariat

Informacje

Pomoc na kontynuowanie nauki

Młodzież

Szczęśliwa rodzina

Rodzina

Wolontariat

WOLONTARIAT

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie, ogłasza nabór kandydatów na wolontariuszy do pomocy w nauce dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Parczewskiego.

 

Aspekty prawne współpracy z wolontariuszami

  1. Ustawa z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U.z 2019r. poz.688 z późn. zm.), a w szczególności jej dział III Wolontariat. 
  2. Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej ( tj. Dz. U. z 2019r. poz. 1507 z późn. zm.) 

Jak zostać wolontariuszem w PCPR w Parczewie?

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie kieruje propozycję do osób, które chciałyby pomagać rodzinom zastępczym i dzieciom w nich umieszczonym. 

Należy wypełnić formularz dostępny na naszej stronie internetowej i złożyć go w sekretariacie tutejszej instytucji, ul. Szpitalna 2A, 21-200 Parczew a następnie zaczekać na kontakt i rozmowę wstępną z opiekunem wolontariatu, która pozwoli dopasować predyspozycje danej osoby do aktualnych potrzeb rodzin.

Wolontariusze podpisują z instytucją porozumienie wolontariackie, które określa zasady obopólnej współpracy. Wprowadzani są do rodziny zastępczej przez koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Wolontariat odbywa się wyłącznie w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej na terenie powiatu parczewskiego. Ponadto dokumentują przebieg swojej pracy wolontariackiej za pomocą miesięcznych kart pracy dostępnych na naszej stronie internetowej, które co miesiąc dostarczają do PCPR-u. Wolontariusze pozostają w stałym kontakcie z koordynatorem danej rodziny. 

Więcej informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu tel/fax 83 3551580, kom. 726099567  lub w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Szpitalna 2A, 21-200 Parczew od poniedziałku do piątku
w godz. od 7.30 do 15.30. 

 ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI

Prezentacja-Wolontariat