Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie - Spektakl teatralny pt. ,,WOŁANIE O POMOC”

Informacje

Pomoc na kontynuowanie nauki

Młodzież

Szczęśliwa rodzina

Rodzina

Spektakl teatralny pt. ,,WOŁANIE O POMOC”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie w dniu 12 grudnia 2023 r. w ramach realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Parczewskim na lata 2021-2025 zorganizowało dla dzieci i młodzieży z trzech szkół podstawowych z terenu Powiatu Parczewskiego (uczniowie klas VII-VIII) tj. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie i Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie  spektakl teatralno – profilaktyczny z zakresu przeciwdziałania przemocy pt. ,,WOŁANIE O POMOC”. Przedstawienie odbyło się na terenie każdej z w/w placówek. W spektaklu wzięło udział 215 dzieci i młodzieży.

Spektakl dotykał problemu zagrożenia dla zdrowia wynikające z sięgania po różnego rodzaju środki psychoaktywne, depresja jako jednostka chorobowa dotykająca coraz więcej młodzieży, poczucie więzi rodzinnych, grupowych oraz sytuacje wpływające na niską samoocenę i poczucie wyalienowania, pomoc psychologiczno – pedagogiczna jako trwały element terapeutyczny w życiu młodego człowieka.

Celem zorganizowanego spektaklu było podnoszenie świadomości społecznej i wiedzy w zakresie zachowań, relacji i działań, które są przejawami przemocy w rodzinie oraz zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom w szkołach oraz w ich otoczeniu.

Autor: Aneta Szczygielska pracownik socjalny PCPR w Parczewie